Dokumentāla dejas izrāde

NOĶER MANI (2015)

 

 Dokumentālā dejas izrāde “NOĶER MANI” ir sešu vecāku drosme stāties pretī izaicinājumam iemācīties savu bērnu kustības un darbības. Atkārtojot bērnu radītās situācijas vecāki strādāja pie savas fiziskās izturības un precizitātes, vienlaicīgi uzveicot savas iekšējās bailes un diskomfortu.

 “NOĶER MANI” ir balstīta uz vairāku mēnešu laikā veiktajiem bērnu uzvedības novērojumiem. Bērniem tika dota telpa brīvai izpausmei un viņu darbības tika dokumentētas. Izrādes tapšanas procesā iegūtie video materiāli kļuva par pamatu horeogrāfijas izveidei. Vai vecākiem izdosies precīzi atspoguļot savu bērnu radītās kustības? To, iespējams, zinās tikai viņi un viņu bērni, kuri arī būs aculiecinieki notiekošajam. Skatītāji tiek aicināti pieredzēt pieņemtā izaicinājuma rezultātu.

 

“Ar pārliecinošu spēku un savu vēsti Latvijas teātrī ienāk jaunie horeogrāfi, jaucot robežas starp jebkādiem esošajiem vai iedomātajiem žanriem. Jāizceļ Kristīnes Vismanes oriģinālais autordarbs – dokumentālā laikmetīgās dejas izrāde Noķer mani!, kurā seši vecāki mēģina atdarināt savu bērnu kustības un saskarsmi ar citiem bērniem. Viens pret vienu, nenogludinot, nepiesedzot, nelabojot,” Undīne Adamaite, KDi.

“Degsme un “izšautā pulvera” sindroms parādās viscaur izrādē – tāpat kā īstu sešgadnieku enerģijas slūžu mainīgā daba. Vienubrīd pelēkā izrādes grīda pulsē no apdullinošajiem aktieru soļiem, savukārt citā bezpalīdzīgi tiek stutēti mīkstie krēsliņi un sienas, pierimstot straujam asins ritējumam bērnu dzīslās. Kārtīgs bērnības manifests no tiem, kas no bērna kurpēm izkāpuši jau pirms gadiem desmit,”Veto Magazine.

“Projekts ir izdevies, ne tikai ļaujot vecākiem caur kustību labāk iepazīt savus bērnus, bet arī rezultātā radot izrādi, kas gan ar tās veidotāju attieksmi, gan sirsnību noķer arī skatītājus,” Maija Uzula-Petrovska, DANCE.LV žurnāls

 

Izrāde nominēta Latvijas Teātra balvai “Spēlmaņu nakts 2015/2016”  nominacijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”

 

RADOŠĀ KOMANDA:

Idejas autore: Kristīne Brīniņa

Horeogrāfija: Lukass Gronskis, Taīsija Timofejeva, Emīlija Āne, Oskars Štolde, Katrīna Sīle, Šarlote Bērziņa, Kristīne Brīniņa

Izpildītāji: Iveta Vaivode, Evita Bērziņa, Nauris Bērziņš, Anna Sīle, Viktorija Fomenko, Kate Āne

Mūzikas autors: Rihards Lībietis

Mūzikas izpildījums: Rihards Lībietis 

Scenogrāfe, kostīmu māksliniece un video māksliniece: Ieva Kauliņa

Gaisma: Dāvis Burmeisters:

Izrādes producente: Zane Estere Gruntmane

Producenta asistente: Laima Jokste

Producents: PIGEON-BRIDGE

Pirmizrāde: 2015.gada 18.maijs, Ģertrūdes ielas teātris

 

PRESE:

Born To Be Wild. Dokumentālā dejas izrāde “Noķer mani!” VETO MAGAZINE (2015)

Pēdējā "NOĶER MANI" izrāde SATORI (2015)

Izaicinājums izdejot bērna kustības. Ekspresintervija ar Kristīni Brīniņu (ex Vismani) Arterritory (2015)

Noķer mani DANCE.LV (2015)

Dokumentālā dejas izrāde “Noķer mani” Rīta panorāma (2015)