Kristine

KRISTĪNE BRĪNIŅA (1987) ir neatkarīga horeogrāfe, dejotāja un izpildītāja. Ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē, kā arī studējusi Liepājas Universitāte Jauno mediju mākslas programmā. Viņa ir radījusi vairākus solo darbus un labprāt sadarbojas ar dažādu nozaru māksliniekiem un cilvēkiem bez skatuves mākslas pieredzes. Kristīne ir piedalījusies starptautiskajos projektos Latvijā, Kiprā, Turcijā, Norvēģijā, Luksemburgā, Islandē, ASV, Japānā, Portugālē, Korejā u.c. Kristīne un viņas izrādes ir vairākkārtēji nominētas Latvijas teātra balvai „Spēlmaņu nakts” un Latvijas dejas balvai „Dejas balva”. 2021.gadā Kristīne ieguva Liepājas Kultūras balvu par izcilu netradicionālas teātra izrādes formas - interaktīvas pastaigas "Upe" īstenošanu un Dance.lv žurnāla redakcijas balvu par redzamu un aktuālu darbošanos dejas nozarē, aicinot pārvērtēt mākslas uzdevumus un robežas. Viņas darbi balstīti ikdienas dzīves situācijās, kas piesardzīgā un trauslā veidā, ar šķietami vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnestas mākslas formās. To izpildītāji var būt skatuves profesionāļi, kā arī cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu. Kristīne šo procesu sauc par “dokumentālās dejas metodi”, metodi, kurā kustība kļūst par galveno, lai dokumentētu pašu dzīvi viscilvēcīgākajā veidā: smieklīgi, absurdi, vardarbīgi un vienmēr ar lielu empātijas daļu. Kopš 2014. gada Kristīne dzīvo un strādā Cīravā, kur aktīvi darbojas pie mākslas pieejamības Kurzemes reģionā.

"Prasme runāt par sarežģīto un uzdot neērtus jautājumus, vienlaikus dāvinot skatītājam gaišu cerību, ir  horeogrāfes Kristīne Brīniņas mākslinieciskā rokraksta iezīme.” Kitija Balcare, teātra kritiķe

"Kristīne Brīniņa atrod telpas, kur deja joprojām ir klātesoša mākslā un dzīvē, un tad pārvērš to par izrādi." Valteris Sīlis, teātra režisors.